Najnowsze wiadomości

24 czerwca 2024 2:07

Szelki i smycze na spacer z kotemSpacer z kotem jest równie przyjemny co spacer z psem, ale trzeba zadbać o bezpieczeństwo pupila. Koty pod tym względem są dużo bardziej narażone od psów, przez co trzeba odpowiednio przyłożyć się do wyboru odpowiednich szelek i dobrej smyczy. Na pewno nie można puścić kota luzem, ponieważ jeśli zostanie spłoszony, może uciec i już nie wrócić, a do tego może mu grozić śmierć pod kołami samochodu.

Szelki i smycz na kocie czasami jeszcze dla niektórych osób wyglądają śmiesznie, ale naprawdę jest to konieczność, jeśli chcemy się wybrać na spacer z naszym domownikiem.

Wybór szelek

Szelki można kupić w komplecie ze smyczą. Najlepiej jest stawiać na wytrzymałe szelki z jakiegoś tworzywa sztucznego, na przykład z weluru lub gumy obitej tkaniną. Można postawić też na giętki nylon. Dobrze jest, gdy szelki posiadają klamry i zatrzaski, ponieważ umożliwia to szybki wkładanie i zakładanie szelek na kota. Potrzebne są też regulatory, dzięki którym będzie można dokładnie dopasować szelki do potrzeb. Pod względem kolorystyki nie ma problemu, ponieważ jest ona dostępna we wszystkich kolorach tęczy. Z kolei odpowiednia długość smyczy to zazwyczaj 120 centymetrów. Taki zestaw kupimy już za kilkanaście złotych.

Opcji na rynku jest oczywiście bardzo wiele i jeśli na przykład zdecydujemy się dopłacić kilkanaście złotych, nasze szelki będą miały odblaski idealnie widoczne w świetle reflektorów samochodowych czy latarki.

Wybór optymalnych szelek to oczywiście w dużej mierze kwestia gustu. Dobrze jest jednak stawiać na takie szelki, które się za łatwo nie wypną, dlatego od nylonu zawsze lepszy będzie welur, a dobry mechanizm regulacji długości pasków też jest bardzo istotny. Warto jest też pomyśleć o smyczy automatycznej, która będzie się rozciągała do większych długości. Jest to szczególnie ważne w przypadku kotów, które lubią się wspinać na drzewa w czasie spaceru. Za taką smycz zapłaci się od 25 do 100 złotych, ale warto w nią zainwestować, by w czasie spaceru nie dochodziło do nieprzyjemnych niespodzianek.

Kot na spacerze

Długość smyczy

W większości przypadków smycze dla kotów są krótsze od typowych smyczy dla psów, co jednak nie powinno nas za bardzo ograniczać. Nawet nierozwijalne smycze powinny mieć przynajmniej 3 metry długości, ponieważ kot w mniejszym stopniu niż pies jest skłonny do chodzenia zaraz przy nodze. Z dłuższą smyczą istnieje też możliwość przywiązania gdzieś kota na chwilę, co nie będzie dla niego karą, ale da nam możliwość usadzenia się na ławce z kotem biegającym dookoła nas bez żadnego problemu.

Niektóre osoby idą tutaj znacznie dalej. Można bowiem zaopatrzyć się w stalowy karabińczyk wykorzystywany przez osoby wspinające się po górach i za jego pomocą szybko zapinać kota chociażby do drzewa tak, by kot mógł sobie spokojnie po drzewie pohasać, ale jego smycz nie była zdejmowana na czas nowej eskapady. W czasie spacerów z kotem zawsze bardzo ważne jest, by kot pozostawał pod kontrolą i by nie dochodziło do sytuacji, w których biega w samopas. Jest to dla niego niebezpieczne.

Napisz do nas

Redkacja Futerkowców :)

Podobał Ci się nasz artykuł? Chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami na jego temat, a może jesteś właścicielem produktu lub usługi dla Futerkowców? Napisz do nas korzystając z formularza kontaktowego znajdująceog ise na stornie. 

Komentarze (0)